شرکت Fortinet ارائه دهنده نرم افزار، سخت افزار و خدمات امنیتی سایبری می باشد. از جمله این خدمات Firewall ها، آنتی ویروس، IPS و endpoint security ها می باشد.

Fortinet در سال ۲۰۰۰ توسط برادران Ken و Michael Xie ساخته شد. اولین محصول این شرکت FortiGate بود.

FortiGate یک فایروال بود که بعدا قابلیت های بیشتری را به این فایروال اضافه کرد. تا سال ۲۰۰۴ ، Fortinet بالغ بر ۹۰ میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده بود. این شرکت در نوامبر ۲۰۰۹  رسما به بازار آمد و ۱۵۶ میلیون دلار از طریق عرضه اولیه عمومی جمع آوری کرد. در سال ۲۰۱۶، Fortinet معماری امنیتی یک پارچه خود را منتشر کرد که شامل ادغام و اتوماسیون با سایر دستگاه های امنیتی شبکه با برند های مختلف بود.

بعدا این محصول برای Cloud، IoT و SD-WAN سازگار شده است. محصولات Fortinet بعداً امنیت شبکه از جمله فایروال ها و نرم افزار ضد اسپم و ضد ویروس را در یک دستگاه ادغام کردند. همچنین این شرکت محصولات امنیتی و مدیریت Security Information and Event Management (SIEM) را به خدمات خود اضافه کرد ، که به تجزیه و تحلیل هشدارهای امنیتی سخت افزاری و نرم افزاری می پردازد.

 

FortiGate اولین محصول شرکت Fortinet بود که بعد از آن نرم افزار های ضد اسپم و ضد ویروس را منتشر کرد. یکی از محصولات جدید FortiGateCloud است که یک بستر مدیریتی مبتنی بر ابر برای FortiGate می باشد. مزیت های آن مدیریت آسان، شناسایی تهدیدات، تجزیه و تحلیل امنیتی و کشف و پاسخ به تهدیدات شبکه است.

 

 

ویژگی‌های فایروال FortiGate

مهم‌ترین ویژگی‌های ارائه شده توسط فایروال FortiGate شامل موارد زیر است:

  • حفاظت در برابر تهدیدات با عملکرد عالی : شامل فیلتر کردن وب، آنتی ویروس و کنترل برنامه‌ها که تجارت را از تهدیدات امنیت سایبری مانند بدافزار ایمن می‌کند.
  • حفاظت از برنامه‌های حیاتی : تقسیم‌بندی بسیار مقیاس‌پذیر و تاخیر بسیار کم برای محافظت از بخش‌های شبکه.
  • ارزیابی خودکار ریسک : گردش کار خودکار و ویژگی‌های حسابرسی بار را از دوش بخش فناوری اطلاعات بر می‌دارد.
  • رتبه‌بندی‌های امنیتی : با رتبه‌بندی‌های امنیتی ارائه‌شده توسط FortiGate، می‌توانید بهترین اقدامات امنیتی را اتخاذ کنید.
  • بهره‌مندی از هوش تهدید به طور مستقل و مداوم : حفاظت در برابر حملات شناخته شده و ناشناخته را تضمین می‌کند.
  • مدیریت امنیت کلاس سازمانی : به شما امکان می‌دهد بدون توجه به موقعیت جغرافیایی، دارایی‌های امنیتی را مدیریت کنید.
  • یکپارچه‌سازی امنیتی : ارائه حفاظت سریع و خودکار با به اشتراک گذاشتن تهدیدات در کل زیرساخت امنیتی فناوری اطلاعات.

 

همچنین فایروال های مجازی FortiGate برای استفاده در ساختار مجازی در دسترس هستند.

فایروال های مجازی FortiGate به شما این امکان را می دهد که نقاط کور شبکه خود را با اجرای کنترل های امنیتی مهم در زیرساخت های مجازی خود کاهش دهید. آنها همچنین به شما امکان می دهند هر زمان که نیاز باشد زیرساخت های امنیتی را به سرعت تهیه کنید. علاوه بر این فایروال های مجازی FortiGate از همه خدمات امنیتی و شبکه ای مشترک با فایروالهای سخت افزاری FortiGate برخوردار هستند. با افزودن فایروال مجازی Fortinet، می توانید ترکیبی از تجهیزات سخت افزاری و مجازی را که با هم کار می کنند و از یک سیستم عامل مشترک متمرکز مدیریت می شوند را مستقر و مدیریت کنید.

 

فورتی گیت FG-900، FG-800، FG-600

دستگاه های سری FG-600 تا FG-900 به میزان 52Gbps توان عملیاتی، همراه با چندین پورت Integrated 10G را فراهم می آورند. این ترکیب به عنوان یک فایروال تقسیم کننده داخلی همانند فایروال نسل بعدی راه حلی ایده آل را فراهم می آورد. همچنین امنیتی بالاتر و سرعتی چند گیگابایتی برای محافظت از بخشهای خاصی از شبکه داخلی و edge شبکه را فراهم می نمایند.

فورتی گیت سری FG-300 , FG-500

دستگاه های سری FG-300 و FG-500 توان عملیاتی 36Gbps را همراه با پورت های integrated چندگانه 1G و 10G فراهم می آورند. این ترکیب از عملکرد، تراکم پورت و امنیت یکپارچه، پلتفرمی ایده آل برای فضاهای شرکتی و مکان شعبات، فراهم می آورد.

 

فورتی گیت سری 100-FG-200 , FG

دستگاه های سری FG-100 و FG-200 توسط آخرین پردازنده های امنیتی قدرت یافته اند. به علاوه اینکه پورت های integrated چندگانه 1G را فراهم می آورند. ترکیب عملکرد، تراکم پورت و امنیت یکپارچه، پلتفرمی ایده آل برای شرکت های متوسط و شعبات شرکت ها فراهم آورده است.

 

فورتی گیت سری FG-1000 (1000, 1200, 1500)

فورتی گیت سری 1000 توان خروجی 80Gbps و تاخیر فوق العاده کم را با چندین رابط سریع 10G ارائه می نماید که موجب حداکثر انعطاف پذیری و مقیاس پذیری می شود.

 

فورتی گیت سری FG-2000 (2200,2000, 2500)

فورتی گیت سری 2000 دارای ویژگی های آخرین نوآوری پردازنده های امنیتی است. به علاوه اینکه امنیتی بی نظیر را همراه با عملکرد 150Gbps با inspection SSL و کارایی NGFW برای بخش های داخلی و edge فراهم می نماید.

 

فورتی گیت سری FG-3000 (3000, 3100, 3300,3200, 3700, 3800, 3900)

فورتی گیت سری 3000 این امکان را می دهد تا با حداکثر توان 1Tbps بالاترین عملکرد در صنعت امنیت را همراه با پورت های 10G، 40G و 100G در یک دستگاه به طور فشرده با حداکثر انعطاف پذیری و مقیاس پذیری داشته باشد.