ذخیره ساز ای ام سی (EMC Storage)

حفظ و نگهداری از اطلاعات هر مجموعه یکی از مهمترین ارکان بقاء هر سازمان به شمار می رود. در همین راستا ذخیره ساز EMC (EMC Storage) با دارا بودن ضریب امنیت 99/999 در نگهداری اطلاعات از نظر مراجع رسمی ارزیابی سیستم های ذخیره ساز، به عنوان بهترین برند انتخاب شده است. امن بودن محل ذخیره سازی اطلاعات، دسترسی سریع و قابلیت اطمینان به اطلاعات ذخیره شده از رویکردهای مهم صنعت انفورماتیک به شمار می رود. به همین منظور ذخیره سازی اطلاعات بر روی رسانه های ذخیره ساز (SAN) در بسیاری از مراکز پیاده سازی و اجرا می گردد. انتخاب صحیح در نوع و مدل SAN نقش به سزایی در امنیت ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات خواهد داشت. این محصول به دلیل امنیت در نگهداری اطلاعات، سرعت بسیار زیاد در زمان ذخیره سازی و بازیابی و انتقال اطلاعات به صورت اتوماتیک به شهر یا کشور دوم و سایر مزایا در بسیاری از سایت ها (صنعتی ، اداری ،آموزشی و…) استفاده می گردد. تفاوت این محصول با سایر محصولات از برندهای دیگر از نظر کیفیت و همچنین قیمت رقابتی آن باعث شده تا بسیاری از مراکز داده در داخل کشور به آن مجهز گردند. دارا بودن تمامی استانداردهای آمریکا و اروپا در تجهیزات ذخیره سازی، بالاترین رتبه امنیت نگهداری اطلاعات و .. از سایر مزایای محصول می باشد.

 

معرفی محصولات Dell EMC Unity :

در این دنیا که دائما در حال تغییر در راستای پیچیدگی و گسترش است، نیاز برای یک سیستم ساده ذخیره سازی بیش از پیش به چشم می آید. مشتریان فضاهای ذخیره سازی از برنامه ها و راه حل های جدیدتری برای رسیدن به این مقصود استفاده می کنند، اما متاسفانه اغلب با پیچیدگی بیشتر و امکانات کمتر رو به رو می شوند. خانواده برند دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity)، این مشکل را با ارائه سیستمی قدرتمند در زمینه ذخیره سازی، و در عین حال بسیار مقرون به صرفه از میان بر می دارد.

برخی از مهمترین قابلیت های دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity) به شرح زیر می باشند:

– ساختار دو منظوره: محصول دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity)  از دو ابر پرازنده مخصوص فضاهای ذخیره سازی برای پردازش ورودی و خروجی کاربر استفاده می کند؛ که این امر سبب می شود از تمامی ظرفیت سخت افزاری استفاده شده و در نتیجه کیفیت پردازش بالا رفته و در عین حال هزینه ها کاهش بیابد.

– رابط کاربری مدرن و ساده: پوسته مدیریت رابط کاربری دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity) که با نام “Unisphere” شناخته می شود؛ برای نیاز امروزه کاربران در راستای کامل ترین شکل ارائه خدمات و در عین حال حفظ سادگی در کارکرد ساخته شده است. یونسفیر (Unisphere) با استفاده از سیستم HTML5 مناسب برای تمامی سیستم عامل ها می باشد و نیازی به نصب پلاگین های اضافه برای استفاده از آن را ندارید. این رابط کاربری هوشمند به طوری طراحی شده که اطلاعات ورودی را بررسی و پیشنهادات خود را بر اساس علایق کاربر ارائه کند.

– گزینه های خرید انعطاف پذیر: با فضای سیستم مدیریت ذخیره سازی دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity) شما گزینه های بسیار زیادی نسبت به انتخاب سیستم مورد نظر خود، نسبت به بودجه اختصاصی خواهید داشت.

– کاهش مصرف داده: کاهش مصرف داده نقش بسیار مهمی در محیط هایی ایفا می کند که کاربر در صدد کاهش هزینه های خود می باشد. برند دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity) در این زمینه نیز به یاری کاربران خود می شتابد و با حداقل میزان فضا ذخیره سازی به شما امکان بیشترین کاربرد را می دهد.

– سیستم فایل های گسترده: دل ای ام سی یونتی (Dell EMC Unity) از سیستم فایل هایی با ساختار ۶۴ بیتی استفاده می کند، که در کنار کارایی حداکثری، از سرعت بالایی نیز برخوردار است. با سیستم Provision و سرویس های VMware در سایز هایی تا ۲۵۶ ترابایت، از ساختن میلیون ها فایل با حداکثر توان سیستمی و بالا ترین سرعت لذت ببرید.

– امنیت اطلاعات: امنیت اطلاعات برای تمامی کاربران در سیستم رایانش ابری از مهمترین نگرانی ها محسوب می شود.  محصولات دل ای ام سی یونیتی (Dell EMC Unity) گزینه های زیادی برای بر طرف کردن این نگرانی ارائه می کند. سیستم جایگزینی نا متقارن یک استراتژی بر اساس سیستم IP  می باشد که مورد استفاده برای حفاظت اطلاعات استفاده می شود. همچنین سیستم جایگزینی متفارن نیز برای محیط های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد. که هر دو این سیستم ها توسط سازمان کد گذاری داده ها (D@RE) مورد تایید می باشد و این سازمان تضمین می کند که با استفاده از این سیستم امنیت، اطلاعات شما در برابر سرقت های فیزیکی و غیر فیزیکی محافظت می شوند.